Yhteystiedot

Tältä sivulta löydät toimipisteidemme ja työntekijöidemme yhteystiedot.

Toimisto
Opastinsilta 8 D
00520 Helsinki
fax. (09) 6931 362

Jälkipolun asiakastilat
Kirstinkatu 3
00530 Helsinki

Asiakastila “Opastin”
Opastinsilta 8 B (katutasossa)
00520 Helsinki

Osis-toiminnan asiakastilat
Näkinkuja 4
00530 Helsinki

Nuorten tukikohta
Hietaniemenkatu 7, 5. kerros
00100 Helsinki

loading map - please wait...

Toimisto: 60.198859, 24.939340
Jälkipolun asiakastilat: 60.186300, 24.943200
Osis-toiminnan asiakastilat: 60.179900, 24.954800
Nuorten tukikohta: 60.170090, 24.923086

Palvelut päihteitä käyttäville

Avoimet ovet -kohtaamispaikka, palveluohjaus ja Elämäntaitoryhmä

Anne Puonti_2019_hires-2434

Anne Puonti

toimintavastaava
040 043 5346
anne.puonti@tukikohta.org

Lotta Hopia

Elämäntaitoryhmän ohjaaja
044 979 1762
lotta.hopia@tukikohta.org

rptnb

Heidi Härkönen

palveluohjaaja
044 491 5705
heidi.harkonen@tukikohta.org

Juhani Vihervä_2019_hires-2401

Juhani Vihervä

Elämäntaitoryhmän ohjaaja
044 977 9102
juhani.viherva@tukikohta.org

Kynnyksetön vapaaehtoistoiminta

Lasse Guttorm_2021_hires_ed

Lasse Guttorm

ohjaaja
044 438 6804
lasse.guttorm@tukikohta.org

Osis-toiminta: vertaisten osallisuutta edistämässä

Kuvassa Reetta Pihl

Reetta Pihl

kehittämissuunnittelija
044 752 3033
reetta.pihl@tukikohta.org

Satu – tukitoimintaa ja palveluohjausta

Kuva henkilöstä Milja Marttila.

Milja Marttila

toimintavastaava
044 489 0090
milja.marttila@tukikohta.org

Kuva Samuli Farag

Samuli Farag

avustava ohjaaja
044 747 3627
samuli.farag@tukikohta.org

Tukiverkko

Kuvassa Juha Sedergren.

Juha Sedergren

toimintavastaava
044 901 3304
juha.sedergren@tukikohta.org

Jenna Tyrväinen_2021_hires_ed

Jenna Tyrväinen

suunnittelija
044 901 6569
jenna.tyrvainen@tukikohta.org

Etsivä löytää -hanke

Annika Mansner_2021_hires_ed

Annika Mansner

hankevastaava
044 493 1804
annika.mansner@tukikohta.org

Henri Grönholm

avustava ohjaaja
044 780 1839
Anu Ruotsalainen_2020_hires_m

Anu Manninen

hanketyöntekijä
044 238 3433
anu.manninen@tukikohta.org

Hanna Riihimäki_2021_hires_ed

Hanna Riihimäki

hanketyöntekijä
044 493 5082

Nuorten tukikohta -hanke

Annika Mansner_2021_hires_ed

Annika Mansner

hankevastaava
044 493 1804
annika.mansner@tukikohta.org

Kuva, jossa on Jaana Välimaa.

Jaana Välimaa

hanketyöntekijä
044 491 0263
jaana.valimaa@tukikohta.org

Kuvassa Tiina Helin

Tiina Helin

hanketyöntekijä
044 491 5181
tiina.helin@tukikohta.org

Kuva henkilöstä Anssi Holappa.

Anssi Holappa

hanketyöntekijä
044 586 2391
anssi.holappa@tukikohta.org

Henri Grönholm

avustava ohjaaja
044 780 1839

Palvelut päihdekuntoutujille

Jälkipolku-kuntoutusohjelma

Kuvassa Jonna Siivikko.

Jonna Siivikko

hoitovastaava
044 491 4707
jonna.siivikko@tukikohta.org

Pepi Penttinen_2019_hires-2298

Pepi Penttinen

Niina Pietilä_hires_m

Niina Pietilä

ohjaaja
044 722 0160
niina.pietila@tukikohta.org

Meeri Reinikainen

ohjaaja
044 974 2259
meeri.reinikainen@tukikohta.org

Väylä-ryhmä & Suunta-kurssi:
vaikeasta päihdeongelmasta toipuvien päihdekuntoutujien työelämävalmiuksien vahvistaminen

Kimmo Hiltunen_2019_hires-2596_m

Kimmo Hiltunen

toimintavastaava
044 980 4585
kimmo.hiltunen@tukikohta.org

Kuva Tiina Karhula

Tiina Karhula

ohjaaja
044 241 2828
tiina.karhula@tukikohta.org

Kuva henkilöstä Stefan Kyburz.

Stefan Kyburz

ohjaaja
045 892 1289
stefan.kyburz@tukikohta.org

Kuvassa Stefan Eklund.

Stefan Eklund

avustava ohjaaja
044 901 6350
stefan.eklund@tukikohta.org

Palvelut läheisille

Läheisten tuki- ja neuvontapalvelut

Marja Oivo_2019_hires-2458_m

Marja Oivo

läheistyöntekijä
044 767 5940
marja.oivo@tukikohta.org

Kuvassa Heidi Koponen.

Heidi Koponen

läheistyöntekijä
044 716 5027
heidi.koponen@tukikohta.org

hallinto

Ron Furman_2020_hires

Ron Furman

toiminnanjohtaja
040 820 2564
ron.furman@tukikohta.org

Katja Malin-Kaartinen_2020_hires_m

Katja Malin-Kaartinen

kehittämispäällikkö
044 491 6969
katja.malin-kaartinen@tukikohta.org

Elsa Pingoud_2020_hires_m

Elsa Pingoud

viestintäkoordinaattori
045 133 7456
elsa.pingoud@tukikohta.org

 

Yhdistyksen hallituksen jäsenet löydät täältä.