Yhteystiedot

Tältä sivulta löydät toimipisteidemme ja työntekijöidemme yhteystiedot.

Toimisto
Opastinsilta 8 D
00520 Helsinki
fax. (09) 6931 362

Jälkipolun asiakastilat
Kirstinkatu 3
00530 Helsinki

Asiakastila “Opastin”
Opastinsilta 8 B (katutasossa)
00520 Helsinki

Osis-toiminnan asiakastilat
Näkinkuja 4
00530 Helsinki

loading map - please wait...

Toimisto: 60.199600, 24.941300
Jälkipolun asiakastilat: 60.186300, 24.943200
Osis-toiminnan asiakastilat: 60.179900, 24.954800

Hallinto

Ron Furman_2020_hires

Ron Furman

toiminnanjohtaja
040 820 2564
ron.furman@tukikohta.org

Katja Malin-Kaartinen_2020_hires_m

Katja Malin-Kaartinen

kehittämispäällikkö
044 491 6969
katja.malin-kaartinen@tukikohta.org

Elsa Pingoud_2020_hires_m

Elsa Pingoud

järjestö- ja viestintäsuunnittelija
045 133 7456
elsa.pingoud@tukikohta.org

Yhdistyksen hallituksen jäsenet löydät täältä.

Palvelut päihteitä käyttäville

Avoimet ovet -kohtaamispaikka, palveluohjaus ja Elämäntaitoryhmä

Anne Puonti_2019_hires-2434

Anne Puonti

toimintavastaava
040 043 5346
anne.puonti@tukikohta.org

Jenni Pallaskivi_2020_hires_m

Jenni Raita

palveluohjaaja
044 590 7134
jenni.raita@tukikohta.org

Juhani Vihervä_2019_hires-2401

Juhani Vihervä

Elämäntaitoryhmän ohjaaja
044 977 9102
juhani.viherva@tukikohta.org

https://tukikohta.org.www48.zoner-asiakas.fi/wp/wp-content/uploads/2020/12/cropped-tukikohta_artikkelikuva.png

Kaitsu Sillanpää

Elämäntaitoryhmän ohjaaja
044 979 1762
kai.sillanpaa@tukikohta.org

Kynnyksetön työtoiminta

Johanna Haukka_hires-8_m

Johanna Haukka

toimintavastaava
045 892 1289
johanna.haukka@tukikohta.org

https://tukikohta.org.www48.zoner-asiakas.fi/wp/wp-content/uploads/2020/12/cropped-tukikohta_artikkelikuva.png

Katja Häkälä

avustava ohjaaja
044 493 1783
katja.hakala@tukikohta.org

Anu Ruotsalainen_2020_hires_m

Anu Ruotsalainen

ohjaaja
044 238 3433
anu.ruotsalainen@tukikohta.org

Henri Määttä_2019_hires-2352

Henri Määttä

avustava ohjaaja
044 491 5775
henri.maatta@tukikohta.org

Osis-toiminta: vertaisten osallisuutta edistämässä

Hede Laasonen_2020_hires

Hede Kumpulainen

kehittämissuunnittelija
044 752 3033
hede.kumpulainen@tukikohta.org

Satu – tukitoimintaa ja palveluohjausta

Miia Piho_2020_hires_m

Miia Piho

toimintavastaava
044 489 0090
miia.piho@tukikohta.org

Pepi Penttinen_2019_hires-2298_m

Pepi Penttinen

vertaisohjaaja
044 747 3627
pepi.penttinen@tukikohta.org

Emma Laineenoja_2020_hires_m

Emma Laineenoja

palveluohjaaja
044 777 1269
emma.laineenoja@tukikohta.org

Tukiverkko-hanke

Juha Sedergren_2019_hires-2245_m

Juha Sedergren

hankevastaava
044 901 3304
juha.sedergren@tukikohta.org

Etsivä löytää -hanke

https://tukikohta.org.www48.zoner-asiakas.fi/wp/wp-content/uploads/2020/12/cropped-tukikohta_artikkelikuva.png

Jenna Tyrväinen

hankesuunnittelija
044 901 6569
jenna.tyrvainen@tukikohta.org

https://tukikohta.org.www48.zoner-asiakas.fi/wp/wp-content/uploads/2020/12/cropped-tukikohta_artikkelikuva.png

Annika Mansner

hankevastaava
044 493 1804
annika.mansner@tukikohta.org

Anu Ruotsalainen_2020_hires_m

Anu Ruotsalainen

hanketyöntekijä
044 238 3433
anu.ruotsalainen@tukikohta.org

Palvelut päihdekuntoutujille

Jälkipolku-kuntoutusohjelma

Niina Pietilä_hires_m

Niina Pietilä

ohjaaja
044 722 0160
niina.pietila@tukikohta.org

Sara Lehtovirta_hires-5_m

Sara Lehtovirta

ohjaaja
044 974 2259
sara.lehtovirta@tukikohta.org

Väylä-ryhmä & Suunta-kurssi:
vaikeasta päihdeongelmasta toipuvien päihdekuntoutujien työelämävalmiuksien vahvistaminen

Johanna Haukka_hires-8_m

Johanna Haukka

toimintavastaava
045 892 1289
johanna.haukka@tukikohta.org

Henri Määttä_2019_hires-2352

Henri Määttä

avustava ohjaaja
044 491 5775
henri.maatta@tukikohta.org

Kalle Polkutie_2020_hires_m

Kalle Polkutie

ohjaaja
044 241 2828
kalle.polkutie@tukikohta.org

Kimmo Hiltunen_2019_hires-2596_m

Kimmo Hiltunen

ohjaaja
044 980 4585
kimmo.hiltunen@tukikohta.org

Palvelut läheisille

Läheisten tuki- ja neuvontapalvelut

Marja Oivo_2019_hires-2458_m

Marja Oivo

läheistyöntekijä
044 767 5940
marja.oivo@tukikohta.org